اولسبلانگاه ; همنشینی با ابرها


همنشینی با ابرها

طبیعت ایران صفحات زیادی از کتاب جلوه های آفرینش را به خود اختصاص داده است و شرط آن مطالبه و دیدن این کتاب است.از قله های زاگرس در غرب ایران گرفته تا مرتفع ترین دشت ایران بنام ابراهیم آباد در شهربابک و از تالاب های شمال ایران گرفته تا سواحل شمالی دریای عمان در جنوب شرق همگی جلوه هایی از زیبایی برای دیدن دارند ئ البته رازهایی از برای گفتن.

یکی از این جلوه ها، ییلاقی از هشت بهشت گیلان می باشد بنام اولسبلانگاه. روستای ییلاقی «اولسبلانگاه» در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد، این ییلاق یکی از  زیباترین جاذبه‌های شناخته شده‌ گیلان است؛ نام اولسبلانگاه در زبان تالشی به معنی درختی است که بر ارتفاعات می‌روید


اولسبلانگاه؟ بهترین تاریخ سفر

خب طبیعتا بهترین فصل برای رفتن به اولسبلانگاه اواخر بهار و کل فصل تابستونه .گرچه تصور منظره اش تو پاییز و زمستون هم واقعا وسوسه کننده ست، البته ناگفته پیداست که سفر تو پاییز و زمستون توی اون جاده کوهستانی می بایست با تمهیداتی از جمله داشتن لباس های بسیار گرم و اطلاع دقیق از آب و هوا و برف و بارون همراه باشد تا در میانه راه شگفت زده و البته غافل گیر نشویم. وبسایت ویلایت در ماسال و ییلاقات برای مسافرینی که خواهان اجاره ویلا در آن منطقه هستند اقامتگاه هایی را در نظر گرفته است.

برای رسیدن به ییلاق  و روستای زیبای اولسبلنگاه، صبح زود از مسیر اتوبان قزوین و رشت به سمت شهرستان ماسال بروید. ناهار را در رستوران های ماسال میل نمایید. از آنجا به اولسبلنگاه و از بین خانه های روستایی محلی را برای اقامت انتخاب کنید.هستند روستاییانی که با اندک تغییراتی در خانه هایشان آنجا را  به مکانی برای اقامت کوتاه مدت مسافرین شهری تبدیل کرده اند. از تهران حدود 380 کیلومتر به مدت 5:30 ساعت در راه خواهید بود. بعد از ناهار کوه‌پیمایی سه ساعته خواهید داشت، برای بازدید از مناظر اطراف؛ در این گشت از فضا و چشم اندازهای  منطقه لذت ببرید و از همنشینی ابرها و کوه ها و نجواهایی که در گوش یکدیگر می خوانند بهره ببرید و مطمِین باشید که زمان های بسیاری مبهوت و محسور زیبای های نقاش طبیعت بر پرده این مکان خواهید بود. پس از بازگشت به اولسبلنگاه، شب را در کلبه‌های چوبی اولسبلنگاه که یکی از بهترین اقامت‌گاه‌های منطقه است به آرامی سپری خواهید کرد.

فردای آن روز: صبحانه را در رستوران کلبه چوبی صرف کنید و بعد از صبحانه با یک ساعت وانت سواری به ارتفاعات آلاله پشت بروید و در دشت های مرتفع و شیب دار آن منطقه اسب های رها و آزاد را خواهید دید که یالهایشان را به دست نوازش گر باد سپرده اند و به چرا مشغولند بعد از بازدید و پیاده‌روی در منطقه دوباره با وانتی دیگر به اولسبلنگاه بازمی‌گردید و پس از صرف ناهار به سمت تهران حرکت کنید،  وبسایت ویلایت پیشنهاد می‌کند در صورت امکان برای خرید سوغات  شمال در منجیل توقفی داشته باشید تا روز رویایی اولسبلانگاه را به شب همیشه زنده ی تهران پیوند بزنید.

عزیزان مسافر ، از طریق سایت ویلایت villight.com  با کمترین هزینه و به راحتی ، با رزرو ویلای مناسب خود ، به  شهرهای ساحلی و شمالی کشور زیبامون سفر کنید و از سفرتون لذت ببرید.

                               تجربه سفر تابستانی مسرت بخش با ویلایت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱ - بازدید : ۵۵۰